web tasarım ikinci el eşya Bitdefender 15 Yaşında ! | Bitdefender Türkiye

Bitdefender 15 Yaşında !

SİBER GÜVENLİK DEVİ 15 YILI GERİDE BIRAKTI

15 YILDA YARIM MİLYAR KULLANICI!

Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender kuruluşunun 15. yıldönümünü kutladı. Bitdefender ekibi 15 yılda sayısı 500 milyona ulaşan kullanıcılarına hala aynı tutku ve adanmışlıkla hizmet vermeye devam ediyor.

Kasım ayının ilk haftasında kuruluşunun 15. yıldönümünü kutlayan Bitdefender, yıllardır güven duyulan antivirüs yazılım şirketi olmaktan gurur duyuyor. Bu 15 yıllık şirket tarihinde sürekli olarak gelişen ve büyüyen Bitdefender hala aynı tutku ve adanmışlık ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor.

1479716452_bitdefender_kurucusu_florin_talpes____2_

Bağımsız test kuruluşlarından da tam not alan global antivirüs yazılım kuruluşu Bitdefender’ın kurucusu Florin Talpeş, 15 yılı geride bırakmanın haklı gururunu şu sözlerle ifade ediyor; “15 yıl önce, kullanıcılarımızın bireysel cihazlarını korumak için sürekli yeni yollar arıyor ve müşterilerimize kötü amaçlı yazılımlara karşı en iyi korumayı sağlamak için kendimizi geliştiriyorduk. Bugün hala ilk hedefimiz kullanıcılarımıza en iyi korumayı sağlamak. Ancak bu kez kullanıcılarımızın veri merkezleri, akıllı evleri ve şirketleri için de çalışıyoruz. Felsefemiz değişmedi ama görevimizin kapsamı ve ölçeği kesinlikle gelişti. 15 yıl önce hayal edemeyeceğimiz bir boyutta büyüdü.”

Bireysel kullanıcılardan büyük girişimlere ve hatta hükümetlere kadar yarım milyar kullanıcının güvenini kazanmayı ve bunu sürdürmeyi başaran Bitdefender, dünya nüfusunun yaklaşık %7’sinin bir araya geldiği en büyük global tehdit istihbarat ağlarından birini oluşturuyor. Bitdefender’ın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Laykon Bilişim’in Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu ise global antivirüs yazılım şirketinin dünyadaki ve Türkiye’deki gelişimini, “15 yıldır kullanıcıların güvenliği için çalışan ve emek harcayan böyle büyük bir ekibin parçası olmak bize mutluluk veriyor. Bitdefender Türkiye olarak Bitdefender’ın uluslararası arenada edindiği tecrübeyi ve gerçekleştirdiği yenilikleri Türkiye pazarında kullanıcılarla buluşturmaya devam edeceğiz.” sözleriyle ifade etti.

yöneticiler otomatik olarak çalışmanın durdurulmasını ya da basitçe haber verilmesini seçebiliyor. Bu ek özellik sayesinde, gelişmiş saldırılar müşterinin alt yapısına ulaşmadan önce durdurulabiliyor. Böylelikle, saldırıda hedeflenen sivil kuruluşlar ya da düşman hükümetler için saldırının maliyeti de büyük ölçüde düşürülmüş oluyor.

Bitdefender Antispam Laboratuvarı tarafından alınan bilgiye göre, 2016 yılının ilk 3 ayında, ekli dosya ile birlikte gelen spam e-postalar fidye yazılımı saldırıları için birincil vektör durumundayken, %50 oranında artış gösterdi. Bu oran, bugüne kadar yaklaşık 2,6 milyon bilinen eşsiz fidye yazılımı örneği ve hazır fidye yazılımı oluşturma araçları ile hızla artmaya devam ediyor.

GravityZone Hakkında

Bitdefender GravityZone, hibrit altyapılar için lider güvenlik çözümü olma özelliği gösteriyor. GravityZone mimarisi, tüm uç noktalar için güvenilir bir ortam inşa etme maliyetlerini azaltmak ve organizasyonların ihtiyacı olan bütün güvenlik ihtiyaçlarını tek bir platformdan sağlamak için tasarlandı. Son derece özelleştirilebilir yönetim konsolu, bütün GravityZone modülleri ile entegre olarak, BT yöneticilerine rapor sağlanması ve bütün güvenlik olayları ile ilgili bilgi verilmesine yardımcı oluyor.

Bitdefender GravityZone hakkında detaylı bilgi için: Buraya Tıklayınız.

laykon_bilisim

Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında:

2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’ın Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile bayilere satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir.

Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır.