web tasarım ikinci el eşya Bitdefender'dan Fidye Yazılım Aşısı | Bitdefender Türkiye

Bitdefender’dan Fidye Yazılım Aşısı

GRAVITYZONE TEKNOLOJİLERİ İLE DÜNYA KORUMA ALTINDA

BITDEFENDER DÜNYAYI KORUMAYA DEVAM EDİYOR

Bitdefender Antispam Laboratuvarı’na göre, 2016 yılının ilk çeyreğinde, ekli dosya ile birlikte gelen spam e-postalar %50 oranında artış gösterdi. Bitdefender’ın GravityZone Teknolojileri, dünya üzerindeki en büyük güvenlik dağıtım altyapısıyla bu tehditlere karşı dünya çapında bir koruma sağlıyor.

Yenilikçi güvenlik yazılımı çözümleri sağlayıcısı olan Bitdefender, fidye yazılım araçlarını doğrudan ürünlerin içine entegre ederek fidye yazılımlara karşı korumasını tamamladı. Modern tehditleri uzaklaştırmak için global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, kurumsal ürün gamına Gelişmiş Anti-Exploit teknolojilerini de ekledi. Önceden bir araç olarak mevcut bulunan fidye yazılım aşısı, şimdi doğrudan GravityZone ürünlerinin içine entegre edildi. Gelişmiş Anti-Exploit teknolojisi dünyanın en yaygın saldırı türlerine karşı ekstra bir koruma katmanı oluşturuyor. En son versiyon GravityZone ürünlerini kullanan mevcut müşteriler güncelleştirme ile bu özellikten hemen faydalanabiliyor.

1479137742_bitdefender_gravityzone__1_

Gelişmiş kalıcı tehditler, geçtiğimiz yıllarda sayıca arttıkları gibi yeni karmaşıklık seviyelerine de ulaştılar. Monsoon APT gibi arkalarında en ufak bir iz bırakmadan güvenlik açıklarından yararlanan zararlı yazılımlar artık durdurulabiliyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender’ın Kurumsal Çözümler Başkan Yardımcısı Harish Agastya, “Gelişmiş kalıcı tehditler nedeniyle güvenlik kavramı tamamen değişti. Bu nedenle şirket ağındaki ihlallerin tespit edilmesi ve bunların düzeltilmesi temelde BT güvenlik ekipleri için çok daha zor bir hale geldi. Yenilikçi teknolojimiz, sıfır-gün tehditlerini tespit ederek özel bir yazılım ile etkileşimlerini izliyor ve herhangi bir anormal davranış algılandığında zarara uğratmadan önce bu davranışı durduruyor.” açıklamalarında bulundu.

Global antivirüs yazılım kuruluşu Bitdefender’ın yeni Anti-Exploit koruması, APT saldırı yüzeylerinin ve hedef olma riskinin azaltılmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Yeni teknoloji potansiyel hassas yazılımları yakından inceleyerek ve çalışma sırasında yapısal analiz mekanizmalarını çalıştırarak koruma sağlıyor. Eğer anormal bir davranış tespit edilirse,

 

yöneticiler otomatik olarak çalışmanın durdurulmasını ya da basitçe haber verilmesini seçebiliyor. Bu ek özellik sayesinde, gelişmiş saldırılar müşterinin alt yapısına ulaşmadan önce durdurulabiliyor. Böylelikle, saldırıda hedeflenen sivil kuruluşlar ya da düşman hükümetler için saldırının maliyeti de büyük ölçüde düşürülmüş oluyor.

Bitdefender Antispam Laboratuvarı tarafından alınan bilgiye göre, 2016 yılının ilk 3 ayında, ekli dosya ile birlikte gelen spam e-postalar fidye yazılımı saldırıları için birincil vektör durumundayken, %50 oranında artış gösterdi. Bu oran, bugüne kadar yaklaşık 2,6 milyon bilinen eşsiz fidye yazılımı örneği ve hazır fidye yazılımı oluşturma araçları ile hızla artmaya devam ediyor.

GravityZone Hakkında

Bitdefender GravityZone, hibrit altyapılar için lider güvenlik çözümü olma özelliği gösteriyor. GravityZone mimarisi, tüm uç noktalar için güvenilir bir ortam inşa etme maliyetlerini azaltmak ve organizasyonların ihtiyacı olan bütün güvenlik ihtiyaçlarını tek bir platformdan sağlamak için tasarlandı. Son derece özelleştirilebilir yönetim konsolu, bütün GravityZone modülleri ile entegre olarak, BT yöneticilerine rapor sağlanması ve bütün güvenlik olayları ile ilgili bilgi verilmesine yardımcı oluyor.

Bitdefender GravityZone hakkında detaylı bilgi için: Buraya Tıklayınız.

laykon_bilisim

Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında:

2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’ın Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile bayilere satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir.

Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır.