web tasarım ikinci el eşya Bitdefender’dan Mobil Tehditlere Karşı Mücadele | Bitdefender Türkiye

Bitdefender’dan Mobil Tehditlere Karşı Mücadele

BITDEFENDER VE EUROPOL MOBİL TEHDİTLERE SAVAŞ AÇTI

ÖDÜLLÜ BITDEFENDER MOBİL GÜVENLİK ÜRÜNÜ 6 AY ÜCRETSİZ

Mobil siber tehditlere karşı global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender ve CyberSecMonth gurur verici bir ortaklığa imza attı. Europol ve ENISA tarafından desteklenen CyberSecMonth mobil siber tehditlere karşı farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Mobil siber tehditlerle savaşmak için Bitdefender Türkiye de, ödüllü Bitdefender Mobil Güvenlik ürününü 6 ay ücretsiz kullanıma sundu.

Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, Europol ve ENISA tarafından desteklenen, CyberSecMonth girişimiyle gurur verici bir ortaklığa imza attı. Mobil siber tehditler ve yıkıcı sonuçları hakkında farkındalığı artırmayı amaçlayan CyberSecMonth girişimi kapsamında ödüllü Bitdefender Mobil Güvenlik ürünü, mobil cihazları korumak için 6 ay ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Bitdefender Türkiye de bu ortaklığa katkıda bulunmak için kampanyayı Türkiye’deki kullanıcılara da ulaştırmaya karar verdi. Bitdefender Türkiye kullanıcıları 1-6 Kasım 2016 tarihleri arasında http://www.bitdefender.com.tr/product/bitdefender-mobile-security linki üzerinden ödüllü Bitdefender Mobil Güvenlik ürününü 6 ay ücretsiz olarak kullanabilecek. Cihazın performansını neredeyse hiç etkilemeden kötü amaçlı yazılımlara karşı kusursuz koruma sağlayan Bitdefender Mobil Güvenlik ürünü, Android sürümlü akıllı saatlerde bulunan hırsızlık karşıtı özellikleri de kapsayarak dayanıklı gizlilik koruması sağlıyor.

Kampanya yurtdışında her yıl Ekim ayında halkı siber güvenlik tehditlerine karşı bilinçlendirmek, siber güvenliği tanıtmak ve güncel güvenlik bilgilerini paylaşmak için düzenleniyor. CyberSecMonth’un önemi mobil tehdit sayısının gittikçe yükselmesiyle her yıl artıyor. Bitdefender Türkiye de bu kampanyaya her yıl katkıda bulunmayı hedefliyor. Global antivirüs yazılım kuruluşu Bitdefender’ın Güvenlik Stratejileri Başkanı Catalin Cosoi, CyberSecMonth ortaklığı ile ilgili ”CyberSecMonth, mobil kötü amaçlı yazılımların çok önemli kayıplara yol açtığı bu dünyada, bizim tam olarak desteklediğimiz ve temel misyonumuzla mükemmel uyumlu, çok değerli bir girişim. 2001 yılından beri Bitdefender’ın görevi ailelerden dünyanın en büyük şirketlerine kadar herkesin güvenini kazanmak ve en iyi güvenlik ile en iyi performansı aynı anda temin edebilmek.” açıklamasında bulundu.

Fidye Yazılımlar Android’de En Büyük Tehdit

Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan antivirüs yazılım şirketi Bitdefender’ın son Android istatistikleri, Android fidye yazılımının, 2016 yılının ilk yarısında Danimarka’da kötü amaçlı yazılım bulaştığı raporlanan mobil cihazların neredeyse yarısına, Almanya’nın ise %25’ine bulaştığını gösteriyor. Avustralya %21,54 ile 3. sıradayken, İngiltere %16,48 ile 4. sırada yer alıyor. Amerika’da ise fidye yazılımın %16 oranında olduğu görülüyor. Android fidye yazılımı örnekleri genellikle kullanıcıları kilitliyor ve kilidi açmak için ödeme talep ediyor.

 

laykon_bilisim

Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında:

2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’ın Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile bayilere satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir.

Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır.